Sıva Üstü Pano Nedir?

Sıva üstü pano nedir? Sorusu özellikle elektrik pano çeşitleri arasında en çok araştırılan konulardan biridir. Bu soru kapsamında elektrik panoları kullanıldıkları alanlara göre ve kullanım şekillerine göre farklı çeşitlere sahip olmaktadır. Bu pano çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve sıkça karşılaştığımız panolar duvar tipi sıva üstü pano çeşidi olmaktadır. Elektrik dağıtım panoları arasında yer alan duvar tipi sıva üstü pano sıva üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olup doğrudan duvar üzerine yerleştirilmekte olan bir pano çeşididir.

Birçok farklı özellikte bulunan modelleri sayesinde her kullanım alanı için uygunluk gösteren sıva üstü pano çeşitleri ile ihtiyacınız olan panoyu tercih edebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve ebatlarda üretilmekte olan sıva üstü pano çeşitleri aynı zamanda elektrik dağıtım sistemi işlevinde kaliteli malzemelerden üretildiğinde çok daha işlevsel olmaktadır.

Elektrik panoları sayesinde elektrik enerjisi bu panonun bulunduğu bölgeye emniyetli olarak elektrik dağıtımı sağlamaktadır. Sıva üstü panoların en önemli görevi elektriği iletirken malzemelerin güvenli şekilde iletimi sağlamasıdır.

Özellikle günümüzde en çok tercih edilen alçak gerilim sistemlerinden biri olan sıva üstü pano türü, elektrik sisteminin tüm dağıtıcılara merkez sistemden doğru ve kontrollü bir şekilde aktarılabilmesini sağlayan son derece önemli bir yöntemdir.

Ayrıca sıva altı pano nedir? inceleyebilirsiniz.

Duvar Tipi Sıva Üstü Pano Nerelerde Kullanılır?

Duvar tipi sıva üstü pano nerelerde kullanılır? Sorusuna yanıt olarak; Duvar tipi sıva üstü pano kullanım alanları oldukça geniş kapsamlı olup özellikle elektrik enerjisi dağıtımı sırasında herhangi bir sorun çıkarmamaları nedeniyle kullanan kişilere emniyetli bir kullanım sağlaması nedeniyle genellikle en fazla tercih edilen pano çeşidi arasında yer almaktadır.

Duvara monte edilerek rahatça kullanılabilen sıva üstü panolar genellikle iş yerlerinde kullanılmakta olup aynı zamanda evlerde de sıkça kullanılmaktadır. Daha çok küçük çaplı işletmelerde veya mekanlarda kullanılmakta olan sıva üstü panoların temel amacı elektrik sistemlerine korumak ve bu sistemi doğru şekilde dağıtmaktır.

Sıva Üstü Pano Ölçüleri Nelerdir?

Sıva üstü pano ölçüleri birbirinden farklı ölçülere sahip olup içinde yer alan iç aksamlar sayesinde ölçüleri değişiklik göstermektedir. Sıva üstü panel ölçüleri arasında en küçük ölçüye sahip olan ürünler 600 grubunda yer almaktadır. İhtiyaçları karşılamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş olan bu panolar uzun yıllardan beri en çok tercih edilen pano grubu arasında yer almaktadır.

800 ölçülü sıva üstü panolar ise yine ihtiyaçları karşılamak amacıyla özel olarak üretilmiş olup sac galvaniz yapıya sahip en kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. Sıva üstü panel ölçüleri arasında yer alan diğer ölçüler ise;

  • 1000
  • 1200
  • 1400
  • 1.600
  • 1.800
  • 2.000

Olarak çeşitli ölçülere sahiptir. Ölçüler değiştikçe fiyatlarda değişiklik söz konusu olup kişilerin ihtiyaçları olan ölçüyü belirledikten sonra panoyu satın alması çok daha doğru olmaktadır.

epron.com.tr sitesi üzerinden sıva üstü pano seçeneklerini inceleyebilir ve istediğiniz ölçüde panoyu kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sıva Üstü Pano Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıva üstü panoların tercihinde kişilerin en doğru tercihi yapması, bu panoların uzun ömürlülüğü ve işlevi adına son derece önemlidir. Sıva üstü pano tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle tercih edilecek olan alana ve özellikle de bu alanda bulunan elektrik elemanlarına uygun yapıda ve tasarımda bulunmasıdır.

Bu ürünler standart ölçülerde bulunabildiği gibi kullanımına uygun özel boyutlarda da üretilebilmekte ve özellikle standart ölçülerin uyumlu olmadığı durumlarda kişilerin özel ölçülü bir sıva üstü pano tasarımına sahip olması gerekmektedir.

blank
sıva üstü dağıtım camlı pano

Bu panoların hem iç hem dış tarafı için tercih edilecek olan malzemelerin kaliteli olması, bunun yanı sıra bu panoların üreticilerinin tüm gerekli sertifikalara sahip olması gerekmektedir. Tercih edilecek olan sıva üstü panonun doğru bir şekilde üretilememesi veya montajlanamaması, çeşitli sorunları da beraberinde getireceği için bu pano konusunda tercih edilecek olan firmanın bu alanda son derece başarılı, profesyonel ve uzman olması gerekmektedir.

Bu nedenle de özellikle Epron’u yani bizleri tercih edecek olan müşterilerimiz, en güvenilir ve en kaliteli hizmete profesyonel ekibimiz tarafından sahip olmakta, oldukça uzun ömürlü ve tam da kişilerin ihtiyaçlarına uygun yapıda üretilen bu sıva üstü panolar, harika bir işlevi en doğru şekilde yerine getirmektedir.

Sıva Üstü Pano Fiyatları

Sıva üstü pano fiyatları markalara ve satışı yapılan sitelere göre çeşitlilik göstermektedir. Her markanın üretimi sırasında kullanmış olduğu malzemelerin kalitesi yanı sıra ölçüleri değişiklik gösterdiğinden sattıkları sıva üstü pano çeşitleri de fiyat bakımından farklılık göstermektedir.

Kaliteli ürünler daha yüksek maliyetlerde satılmasına rağmen daha uzun süre kullanımlı ve daha güvenli kullanım imkânı sağlaması nedeniyle kişilerin tercih etmeleri gereken ürünler arasında yer almaktadır. Ancak kişinin kendi bütçesine göre en uygun ürünü site üzerinden belirleyerek satın alması mümkündür.

Sıva üstü panolar için üretimde tercih edilen malzemenin kalitesi, sahip olduğu boya, kapak sistemi, ek özellikler gibi pek çok husus bu panoların fiyatlarını değiştirirken, özellikle hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir pano tercihi ile uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım imkanı sağlanabilmektedir.

En uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanarak ihtiyacınız olan en kaliteli ve güvenilir panolara sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.Bir yanıt yazın