Otomasyon ve Kumanda Panoları

Otomasyon ve kumanda panoları, üretim tesislerinde çalışan işçilerin bu üretim ekipmanlarını kullanırken, insan hatası riskini en aza indirebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle ürünün insan kaynaklı hatalardan uzaklaştırarak kalitesinin korunmasını sağlayan bu otomasyon sistemi, üretim sistemlerinin neredeyse kusursuz yani sıfır hata ile çalışabilmesini ve bu sayede de özellikle insan müdahalelerine ihtiyaç duyulmadan kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Otomasyon ve kumanda panoları ise, bu üretim motorlarının kontrol edilebilmesini sağlayan kumanda panosu ve kumanda devrelerinden oluşmaktadır.  Bu panolar sayesinde, üretim tesislerindeki makinalarda meydana gelebilecek arızalar önceden tespit edilebilmekte ve bu da özellikle üretimin kalitesi ve devamlılığı adına son derece mühim bir özellik ve işlev olarak dikkat çekmektedir.

Otomasyon ve kumanda panoları, elektrik panolarının sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi adına önemli bir kullanım sağlarken, tüm makinelerin kontrol edilebilmesi sayesinde insan hatası en aza indirilmektedir.

Otomasyon ve kumanda panoları sayesinde pek çok işletme ve tesis, güvenilir bir elektik panosu sistemine sahip olurken, kullanılan ünitelerin de yaşanan arızalardan etkilenmemesini sağlayan bu pano sayesinde maddi olarak da büyük bir fayda görmektedir.

Elektriğe hükmeden şirket parolası ile sizlere hizmet veren epron.com.tr olarak, en kaliteli ve en güvenilir otomasyon ve kumanda panoları ile sizlere aradığınız kaliteli hizmeti, alanında son derece uzman ve profesyonel ekip arkadaşlarımız ve son derece kaliteli panolarımız ile sağlıyoruz.

Otomasyon ve Kumanda Panolarının İşlevi Nedir?

Otomasyon ve kumanda panolarının işlevi nedir? Sorusu, bu panoların nasıl bir çalışma prensibine sahip olduğu konusunda oldukça merak edilen konulardan biridir. Öncelikle bu otomasyon ve kumanda panosu, her üretim ünitesi için bağımsız olarak tasarlanabilmekte ve bu da bir ünitede oluşan arızanın diğer üniteleri de etkilemesini engellemektedir.

Özellikle motorlarda meydana gelebilecek faz veya aşırı akım kesintilerinde termik koruma işlevi ile dikkat çeken bu panolar, ünitelerde yalnızca yüksek voltaj için sigorta koruması sağlamamakta, aynı zamanda düşük voltaj için de bu sigorta korumasını en etkili şekilde gerçekleştirmektedir.

Üretim tesislerinin vazgeçilmezlerinden biri olarak hem kontrol hem güvenlik adına son derece kullanışlı ve etkili olan otomasyon ve kumanda panoları, bu gibi önemli işlevleri sayesinde günümüzde sıklıkla tercih edilmekte çok fazla verim alınmaktadır.

Otomasyon ve Kumanda Panosu Çeşitleri

Elektrik panoları içerisinde en çok dikkat çeken pano çeşitlerinden biri olan otomasyon ve kumanda panosu, elektrik panolarının sahip olduğu hemen hemen tüm kullanım alanlarında etkili olarak kullanılmakta ve bu panoların en güvenilir şekilde çalışabilmesini sağlarken, en önemli özelliği olan kontrol kumandası görevi ile son derece kullanışlı olarak tercih edilmektedir.

Sanayi tesisleri, fabrika, atölye, ofis, üretim tesisleri gibi pek çok kullanım alanında sıkça kullanılan otomasyon ve kumanda panosu, pek çok farklı çeşide de sahiptir. Özellikle bu panonun kullanım alanına özel olarak tercih edilen farklı çeşitler bulunmakta ve bu çeşitler, bu panonun o kullanım alanında en etkili ve en güvenli şekilde var olabilmesini sağlamaktadır.

Çevre etkisine karşı son derece dayanıklı yapısıyla dikkat çeken bu panolar, kullanım alanlarına göre farklı dayanıklılık sağlayıcı yapısı ve özellikleri ile bunu sağlarken, mekan koşulları ve darbelere karşı da son derece sağlam olması gereken bir elektrik panosu çeşididir.

Otomasyon ve kumanda panosu çeşitleri arasında ise şunlar yer almaktadır;

  • Piyano tip otomasyon ve kumanda panosu
  • Endüstriyel çalışma tezgahı
  • PC pano sistemi
  • Dikili tip otomasyon ve kumanda panosu

Otomasyon ve Kumanda Panoları Fiyatları

Otomasyon ve kumanda panoları fiyatları, bu panodan yararlanmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Özellikle bu panoların fiyatları oldukça değişkenlik gösterse de kullanım alanına uygun olması şartıyla her bütçeye uygun bir şekilde üretilebilmekte ve tercih edilebilmektedir.

Otomasyon ve kumanda panolarının fiyatlarını en çok etkileyen hususlar, bu panonun sahip olduğu teknik özellikler, modeli, boyutu ve tasarımı olmaktadır. Son derece kullanışlı bir pano olarak hem güvenilir hem de hızlı bir çalışma ortamı ve çalışma sistemleri sağlayan bu panolar, oldukça uzun ömürlü ürünler olup, özellikle kullanılan malzeme kalitesi ile de fiyat açısından fark yaratsa da fiyat açısından kişileri memnun edebilecek yapıda üretilebilmektedir.

Hem çok işlevli hem de kolay kullanıma sahip bir pano olarak kişilerin verdiği fiyatı kesinlikle sunduğu işlevler ile karşılamakta ve bu nedenle de mutlaka kullanım alanları içerisinde yer alan bölgelerde tercih edilmesi gerekmektedir.

Otomasyon ve kumanda panoları için en uygun fiyatlar ve en kaliteli panolar için epron.com.tr adresimizi ziyaret edebilir, bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçerek hizmetlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederek sizlerin profesyonel çözüm ortağınız olmamızı sağlayabilirsiniz.

Kompanzasyon Panosu Nedir?

Kompanzasyon panosu nedir? Sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. Kompanzasyon panosu, kompanzasyon adı verilen şebeke üzerinde yaratılmış olan indüaktif reaktif gücü dengeleme ve fazın akımını düzenlemek için geri çekme işlemi için kullanılan etkili ve işlevli bir pano çeşididir.

Elektrik sisteminde çeşitli etkilerin sebep olduğu faz akımının geri kaydırılması yani indüktif güç oluşturması  durumunu kontrol altına alabilmek adına kullanılan bu pano, özellikle otomasyon ve kumanda panosu için de özel bir yere sahiptir.Bir yanıt yazın