Dikili Tip Pano Nedir?

Elektrik panoları, özellikle günümüzde pek çok farklı kullanım alanına ve ihtiyaca uygun harika seçeneklere sahiptir. Bu pano çeşitleri içerisinde de özellikle dikili tip panolar, sahip olduğu özellikler ve tasarımı ile ön plana çıkmaktadır. Peki, dikili tip pano nedir?

Dikili tip pano, hem harici hem de dahili olmak üzere iki farklı tipte de üretilebilmekte olan ve elektrik sistemlerinin aktarımı, kontrolü ve dağılmasını sağlayan bir elektrik panosu çeşididir. Dikili tip olmasının sebebi ise, diğer panoların aksine yatay bir şekilde değil, sahip olduğu alt baza sistemi sayesinde dikey bir şekilde kullanılabilir olmasıdır.

Sahip olduğu yapısı sayesinde oldukça farklı tasarımlarla üretilebilmekte ve sahip olduğu bu esneklik ve modüler üretim tasarımı sayesinde oldukça verimli bir şekilde pek çok kullanım alanında kullanılabilmektedir. İç yapısında da oldukça fazla çeşitlilik görülebilmektedir. Tüm bu esnekliği sayesinde pek çok ek özelliğin eklenmesine de fırsat yaratmaktadır.

Tasarım çeşitliliği özellikle kullanıcıları yüksek maliyetlerden kurtarırken, tasarımları sayesinde en uygun ölçüde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Genellikle üretiminde malzeme olarak galvaniz saç tercih edilmekte ve bu malzeme dikili tip pano için oldukça yeterli ve önemli bir güvenlik sağlamaktadır. Genellikle yapısında 1,5-2 mm kalınlığında bir malzeme tercih edilmektedir.

Dikili Tip Pano Kullanım Alanları

Dikili tip pano kullanım alanları oldukça geniş ve kapsamlı olabilmektedir. Ancak özellikle otomasyon ve makine kontrolleri için kullanılan bir pano çeşidi olarak, üretim makinalarının yer aldığı sanayi, endüstriyel tesis, fabrika gibi pek çok alanda etkin bir şekilde görev alabilmektedir. Son derece güvenli ve son derece kullanışlı bir pano çeşidi olarak, kullanım alanı açısından oldukça zengindir.

Fiziksel olarak kullanım kolaylığı sunması sebebiyle tercih edilen bu panolar, PLC sistemleri ve Nümerik kontrollü makinalar için de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle sanayi ve endüstriyel tesislerde yaygın olarak bu tip panolarla karşılaşmak mümkündür. Bu alanlar için en uygun seçeneklerden biri olması sebebiyle bu kullanım alanı için kişilerin en çok tercih ettiği pano çeşidi olarak dikkat çekmektedir.

Dikili Tip Pano Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikili tip pano tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır. Özellikle bu pano çeşidinden en verimli şekilde yararlanabilmek adına dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bunların başında da elektrik elemanlarına uygun bir boyutta ve tasarımda dikili tip panonun tercih edilmesi gerektiğidir.

Bu nedenle, kişilerin dikili tip pano siparişlerinde tercih ettikleri firmanın, bu pano için gerekli ölçü ve tasarımı belirlemesi ve bunu yaparken de kullanım alanı ve kullanılacak yer için detaylı bir inceleme ve çalışma yapmaları gerekmektedir. Bu sayede en doğru ölçüde ve tasarımda diki tip panoya sahip olunabilmektedir.

Bu tip panolarda özellikle hem iç hem dış yüzeyinde kullanılacak olan boyanın, güvenlik açısından elektrostatik toz boya olması ve kesinlikle fırınlanmış olması gerekmekte, ve pano şasesi de son derece önemli bir husus olarak kesinlikle kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Dış şasesinin bakım gerektirmeyen bir yapıda olması, oldukça önemli bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Şasenin paslanmaz çelik gibi kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilmesi oldukça önemli bir artıdır.

Tercih edilecek olan firmanın fiyatlarının da sunduğu ürün bazında uygun olması önemlidir. Özellikle bu pano çeşidi için satın alma gerçekleştirmeden ve hatta firma tercihi yapmadan önce hem kaliteli hizmet sunan hem de piyasaya göre uygun fiyatlara sahip firmanın tercih edilmesi gerekmektedir.  Hem sorunsuz ve güvenilir bir dikili tip panoya sahip olmak hem de bu panoya en az maliyetle sahip olmak adına oldukça önemlidir.

blank
camlı dikili tip pano

Son olarak, tercih edilecek olan firmanın bu alanda uzman bir ekibe ve profesyonel ve kaliteli bir hizmete sahip olması, ileride sorunların yaşanmaması ve uzun ömürlü bir dikili tip pano sahibi olunabilmesi adına dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Tüm bu hususları içerisinde barındıran ve sizlere her zaman en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunan epron.com.tr olarak bizler, dikili tip pano konusunda işinin ehli ekibimiz sayesinde sizlerin istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun panoları en özel tasarımlar ve en kaliteli malzemeler ile sizlere sunuyoruz. Sitemizi ziyaret ederek iletişim bilgilerimize ulaşabilir, hizmetlerimizi inceleyebilir ve bizimle dilediğiniz zaman görüşme sağlayabilirsiniz.

Dikili Tip Pano Fiyatları

Dikili tip panolar, pek çok hususta birbirinden ayrılabilmekte ve bu da doğal olarak sunulan fiyatlarda farklılık göstermektedir. Özellikle büyük veya küçük olarak iki farklı çeşitte üretilebilen bu panolar, aynı zamanda dahili ve harici olarak da üretilebilmekte ve çok esnek bir tasarım imkanına sahip olduğu için kullanım alanına en uygun şekilde üretilecek olan bu panoların, fiyatları da kullanım alanına göre değişmektedir.

Dikili tip pano fiyatları etkileyen hususlar içerisinde şunlar yer almaktadır;

  • Firmanın fiyat politikası
  • Dikili tip panonun ölçüsü
  • Dikili tip panonun kullanım alanı
  • Dikili tip panonun malzeme kalitesi
  • Dikili tip panonun tasarımı
  • Dikili tip panonun sunacak olduğu güç
  • Dikili tip panonun kontrol sistemi
  • Kullanılacak alan sayısı

Bu gibi etkenler fiyat açısından son derece önem arz ederken, özellikle Epron olarak bizler, müşterilerimizin memnuniyeti adına her zaman yüzünüzü güldüren fiyatlar ile sizleri gereksiz maliyetlerden koruyacak ve en uygun fiyata en kaliteli hizmeti sunmaktadır.Bir yanıt yazın